четвъртък, 13 март 2014 г.

Обращение на „Движение Русофили – клон Русе” към ИБ на НД „Русофили”

Драги приятели – Русофили,
Ние – русофилите от Русе, представлявани от Обшинския съвет на НД „Русофили – клон Русе” се решихме на дързък ход. Ние чукаме на вашата врата и зовем за вашата помощ. Молим за обединена българска реакция за спасяване от пожара, възникнал в нашите съседи – Украйна, Крим, Приднестровието, Бесарабия. На териториите на тези страни и региони живеят много българи и руснаци и това ни дава човешкото морално право да призовем за помощ.
Помощ, братя, докато не се е разгорял големият пожар. Тогава ще бъде много страшно и безобразно късно. А към огнищата вече бързат „световните пожарникари”. Те се явяват винаги навреме, когато пожарът трябва да се разгори. Помните ли решението на правителството на Иван Костов и появата на американска база на Балканите, наречена Косово? Помните ли реакцията на ЕС, когато Турция нападна и найните въоръжени сили завладяха Северен Кипър, нищо че Кипър вече беше член не ЕС? Помните ли как бяха наложени „демократични принципи” на управление в Ирак, Либия, Египет., Сирия?
Корабите от VI американски флот са вече в Средиземно и Черно море. Първият – влезе и застана на рейд срещу Сочи за „спасяване” на американските спортисти и туристи по време на 22-та зимна олимпиада. Вторият – най-големият разрушител от американският ВМФ, влезе преди седмица и вече е заел позиция в акваторията на Крим. Едновременно с това ескадрила от ВВС на НАТО и над 300 военни се позиционираха в Полша.
А 22 –рите зимни Олимпийски игри продължават, приятели!
В древността по време на олимпиади , воюващите страни са прекратявали всякакви бойни действия.
Днес нашите „приятели” от ЕС и НАТО разпалват войни по врене на олимпиади (спомнете си нападението на армията на Грузия в Южна Осетия) по време на Лятната олимпиада в Пекин).
Нашите нови покровители искат да владеят и управляват целия свят. За природните ресурци на Русия и Украйна те са гови да жертват и евреите от западна Украйна и разбойниците от Киевските площади и руснаците от източните райони. А колко „переспективно” би бил;и да разположат ракетите си в Украйна и да ги насочат към Москва, Санкт Петербург, Челябинск, Омск и т.н.Тогава всички ние, малките народи, ще трябва да слушкаме като „маймунките от цирка”.
Заради всичките опастности, произтиащи от надигащия се Европейски пожар, ние русенските Русофили, призоваваме НС на движение „Русофили”, да предложи и осъществи желаното обединение на Русофилите в България под девиза :
„ДА СПАСИМ СЛАВЯНСТВОТО И УКРАЙНА, ДА ПОМОГНЕМ НА РУСИЯ ДА ЗАПАЗИ МИРА!” „ДА СПРЕМ АГРЕСИЯТА НА ЕС И САЩ СРЕЩУ УКРАЙНА И РУСИЯ”
Ако сега не успеем, след година, следващият „Майдан” може да е на Червения площад.
БОГ ДА НИ ПАЗИ!!!
Областен координатор на НД “Русофили”
(инж. Тодор Радославов)

Дискусия на тема “Възможности за икономическо сътрудничество между България и Русия”

Дискусия на тема “Възможности за икономическо сътрудничество между България и Русия” бе организирана от ръководството на „Движение Русофили – клон Русе” , която се проведе на 11 март в зала 1 на Областна администрация.
Над 20 фирми, представители на дребния и среден бизнес от различни браншове в града дискутираха възможностите за подобряване на търговско – икономическите отношения между двете страни.
Гости на срещата бяха:
Г-жа Хинкова – заместник областен управител на област Русе
Г-жа Банчева – представител на Община Русе
Г-н Малакей – предсавител на Генералното Консулство на Русия
Присъстваха журналисти от русенски медии и екип на БНТ 2-Русе.
Модератор на срещата бе г-н Анатоли Паришков председател на Общинската структура на движение “Русофили” гр.Русе.
Срещата-дискусия бе открита от г-н Тодор Радославов-областен координатор на НД”Русофили”.
Г-жа Хинкова обяви, че Областната администрация приветства добрите идеи относно връзките с Русия и подчерта възможността за съдействие при реализирането им.
Г-н Паришков представи кратка статистическа справка относно стокообмена между двете страни и предложи темите за дискусията.
Бизнесмените споделиха своя опит и проблемите с които са се сблъсквали, най-вече с високите мита и митническото обслужване, пречките създавани от разликата в сертифирането по ГОСТ и стандартите на ЕС, визова бариера за руски туристи /съществуваща квота/, неизучаването на руски език в българските училища.
Г-н Малакей съобщи на присъстващите, че от страна на Русия има подготвен проект за сваляне на визовия режим между България и Русия , но това зависи от становището на ЕС.
Отбелязано бе и незадоволителната работа на Българо-руска търговско-промишлена палата/БРТПП/. Предложенията, които ще бъдет предоставени на предстоящото заседание на Междуведомствената комисия между Република България и Руската федерация са:
- организиране на по-масово изучаване на руски език
- създаване на по-добри условия за обучение и размяна на студенти между ВУЗ – овета на двете страни
- възможности за уеднаквяване на руските и европейските стандарти
- облекчаване на визовия режим и митническото обслужване
- организиране на регионални форуми между общини-кметове-губернатори
Срещата завърши с предложение за последващи такива на които да бъдат поканени представители както на местното управление, така и представители на властта.